Petr Bellinger - šéfredaktor časopisu CHROM&PLAMENY

Můj názor na obhajobaridicu.cz?

Bohužel dle mne je služba tohoto typu potřebou díky současnému stavu státního aparátu celkově. Budu mluvit určitě za nejednoho řidiče, ale občasná arogance a neopodstatněná nadřazenost příslušníků PČR či MP je až alarmující. Znám a stojím za významem zákonů, ale nejednou se stalo mým blízkým, kdy byli při zdánlivě nepatrnému přečinu spíše proti vlastnímu bezpečí (telefon a pásy) podrobeni až enormně nepříjemnému procesu silniční kontroly. Obhajobuřidičů.cz vnímám jako nástroj, který dává právo do rukou i právě řidičům, kteří nejsou žádní piráti silnic, kteří najezdí spousty pracovních kilometrů, kteří jsou živiteli rodin a ruku v ruce i státu a kteří si zaslouží přinejmenším slušné zacházení bez zbytečného zdržování a průtahů.

Kdybych měl hovořit za sebe, podstata služby sice může nahrávat i jedincům, kteří ji mohou zneužívat, ale z titulu toho, co se děje v řadách našich ochranných složek a úředníků, které v drtivé většině stoji odpočátku proti občanovi, kterému by měli být nápomocni, jsem za tuto službu velmi rád a jsem již téměř rok spokojeným klientem, a to aniž bych předal k řešením specialistům z obhajobaridicu.cz jediný přestupek.

Ptáte se proč spokojeným, aniž by mne pomohli? Jsem řidič, který z titulu své práce najezdí ročně desítky tisíc kilometrů, čas od času i kvůli stavu komunikací a dopravy samotné musím trochu spěchat, vím, že nejsem neomylný a občas za volantem vezmu do ruky telefon, či si zapomenu zapnout na menší vzdálenost pás, ale to není hlavní důvod, proč jsem se stal klientem. Ten důvod pozná pouze klient… Jedná se o zvláštní stav bezstarostnosti za volantem, kdy se jako řidič a milovník motorismu mohu věnovat plně řízení a vychutnávat každý kilometr mého života, aniž bych musel reflektovat jakoukoliv vestu u silnice (jedná-li se o PČR či technické služby), nemusím řešit, když v dáli zahlédnu vozidlo PČR (kdo z vás i na padesátce v ten okamžik jedoucí padesát nebrkne do brzy) a nemusím se bát případné konfrontace při silniční kontrole, protože jak se říká, neznalost zákona neomlouvá a já už neznalý nejsem.

Přeji všem čtenářům těchto řádků mnoho šťastných kilometrů za volantem.

Petr Bellinger

Petr Bellinger

Váš kapesní právník

Máte právo na právo! Zaregistrujte se a dostávejte od nás právního poradce zdarma na Váš email.

Napište nám rychlý dotaz

Vážení zákazníci, v této části se můžete pomocí formuláře dotázat na cokoliv, co by Vás zajímalo.

Sekce není online, ale odpověď na Vaše otázky Vám bude zodpovězena vždy nejpozději do druhého dne od zaslání dotazu.

Copyright © 2017 MAKLER GROUP s.r.o., Kaprova 42/14, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČO: 288 23 541 - všechna práva vyhrazena
Mapa stránek